Jarek Kostka niekonwencjonalny, wszechstronny muzyk.W Kicinie znany jako organista. Przede wszystkim jest jednak pianistą jazzowym, aranżerem i kompozytorem. Jarek jest autorem śmiałych projektów łączących muzykę klasyczną i jazz, muzykę sakralną i świecką, współczesną i dawną.Świadomie stosując wiedzę o epokach i stylach muzycznych poszukuje inspiracji w rozmaitych obszarach kulturowych. Koncertuje i podróżuje po świecie jako pianista i kierownik muzyczny na statkach pasażerskich wielu bander.Gra w rozmaitych składach — od duetów po międzynarodowe big bandy.Nagrał szereg płyt łącząc swoje dwie pasje — pianisty jazzowego i organisty klasycznego.Stworzył spektakl słowno-muzyczny „Hildegarda Impressions”, do którego zaprosił chór dziewczęcy i saksofonistę. Wykorzystał oryginalne antyfony i sekwencje św. Hildegardy z Bingen, na tle których swobodnie improwizował.Jarek jest pomysłodawcą i aranżerem wielu projektów. „Nordic Project – Fińska ciuciubabka” gdzie poszukał nowej idei w twórczości kompozytorów skandynawskich i tamtejszym folklorze.Ciekawą koegzystencją jazzowej, współczesnej aranżacji muzycznej z polską XIX-wieczną pieśnią Stanisława Moniuszki jest projekt „Swingujace kuranty, czyli Prząśniczka w opałach”, który został wykonany m.in. na Koncercie Jesiennym w Kicinie z towarzyszeniem Kicińskiego Chóru Kameralnego.Ponadto przedstawiał w Polsce wielokrotnie swoje muzyczne pomysły: „Komeda — Intensive silence”, ”Flamenco meets Jazz”, „Grechuta & Niemen” Wpłynął do stu portów świata, mieszka w Kicinie! Sąsiad, którego poznacie już 1 lipca.
Przeszukaj witrynę:
Strona partnerska — KicinOnLine.pl
Członkowie honorowi
Chcesz się do nas przyłączyć?
Ze względu na zachodzące zmiany infrastrukturalne i społeczne Kicina istnieje potrzeba zjednoczenia mieszkańców, co jest jednym z głównych celów naszej działalności.
Aby to osiągnąć zachęcamy mieszkańców do zainteresowania się sprawami naszej miejscowości i okolic m.in. poprzez informowanie ich o działaniach władz lokalnych, umożliwienie prowadzenia dialogu z samorządowcami oraz - co ważne - wzmocnienie poczucia współodpowiedzialności za naszą Małą Ojczyznę.