Artykuły autora: admin

Głosowanie na projekt

Witajcie, piszę w sprawie projektu ,nad którym intensywnie pracuje grupa osób , sprawa dotyczy ławki multimedialnej , która jest częścią większego projektu historyczno-edukacyjnego  . Pierwsza ławeczka jak wiecie ma stanąć koło kościoła w Kicinie i upamiętniać Proboszcza Zbigniewa Pawlaka , to tak na początek kolejne to Jan  Kochanowski , August  Cieszkowski  i następni . (A teraz krótko , na ławce siedzi postać  osoby upamiętnionej przy ławce znajduje się kod QR , który możemy zeskanować , dalej zostaniemy przekierowani na stronę z historią którą przeczytamy , zobaczymy film lub zdjęcia lub wysłuchamy opowieści czytanej przez lektora na ławce można będzie, przysiąść w kilka osób ) . Całość projektu chcemy finansować ze środków pozyskanych z zewnątrz . Magda i Paweł ostro nad tym pracują.  Obecnie został rozpisany konkurs w Gminie Czerwonak gdzie aplikujemy o środki. 
Teraz od Waszego zaangażowania oraz determinacji  zależeć będzie czy projekt wystartuje. Przesyłam Wam drodzy Sąsiedzi ulotkę w , którą wykorzystajcie w poczcie elektronicznej lub w mediach społecznościach . Należy pamiętać , że to ilość oddanych głosów zadecyduje o powodzeniu projektu. Pamiętać należy , że Kicin jest piękny ma również ciekawą historię ale nie jest pępkiem świata. Teraz liczą się place zabaw , urządzenia aerobowe i inne pomysły równie wartościowe. 
Odsyłam również do linku z głosowaniem nasz projekt to 5 .
https://czerwonak.konsultacjejst.pl/budzet-obywatelski
Osoby zaangażowane i popierające projekt proszę o uzupełnienie mojego listu. 
Z góry dziękuję za zaangażowanie .
Do zobaczenia na zebraniu członkowskim .
Czwartek 16.09.2021. godz. 19.30  Wigwam . Tadeusz 

Nocne wyjście Lednica – Kicin

Na dzień 17 września planujemy imprezę pot tytułem ,, Nocne wyjście Lednica , Maruszka , Kliny Kicin  „
Impreza ma charakter plenerowy  jest to typowy nocny marsz  bez pośpiechu, zahaczymy o klimaty historyczne. Nie trzeba być sportowcem , jedyne co trzeba to trzeba chcieć. 
Spotykamy się o godz. 22.00 w Lednicy pod Bramą Rybą i wyruszamy pieszo w kierunku Dąbrówki Kościelnej dalej w stronę  Uroczyska Maruszka  , kończymy w Kicinie do przejścia mamy około 33 km. 
To trasa na około 5-7 godzin. 
Zapraszamy serdecznie  Was oraz Waszych znajomych . Nie trzeba się rejestrować, kto chętny ten idzie. 

Wstępna trasa:

https://www.google.pl/maps/dir/Jezioro+Lednica/D%C4%85br%C3%B3wka+Ko%C5%9Bcielna/Kicin/@52.5050128,17.0750422,13z/data=!4m20!4m19!1m5!1m1!1s0x47048bfe0fdeb9d9:0x4ae36f22b88e766d!2m2!1d17.3739506!2d52.5333992!1m5!1m1!1s0x4704615f3bf9026d:0xc546bfd329891f95!2m2!1d17.1691273!2d52.5692674!1m5!1m1!1s0x47045dac69eddacb:0xdd6e3eef1f9163af!2m2!1d17.0205866!2d52.4651931!3e2?hl=pl

Tadeusz Soiński 

Zebranie Lnu

Szanowni Członkowie i sympatycy stowarzyszenia , 
Informuję że na dzień 16 września  zwołuję zebranie robocze zarządu oraz członków. Miejsce spotkania:  Wigwam Łysa Góra.  Godzina 19.30 Do dnia 5  września proszę o przesyłanie punktów do agendy.
na dzień dzisiejszy są to :
Informacja na temat działań Bros w tym  poniesione koszty .
Informacja o spływie kajakowym .
Biuletyn Informacyjny wydanie drugie. 
Projekt ławeczka  informacja o zaangażowaniu.
Projekt Koncert na wodzie 2022 .
W czasie spotkania będzie można wypełnić i złożyć deklarację członkowską dotyczy sympatyków 

Zarząd

Relacja ze spływu kajakowego 26-29 lipiec. WARTA 2021

Chciałoby się powiedzieć „spływamy przed Covidem” albo „A jednak się udało”!!. Długo oczekiwany i zapowiadany, przez nowy zarząd naszego stowarzyszenia, spływ kajakowy po rzece Warcie na odcinku od miejscowości Ląd do Czerwonaka, udało się zrealizować przy sprzyjającej pogodzie i w dobrych humorach! 26-tego grupa składała się z członków stowarzyszenia oraz sympatyków i liczyła 22 osoby. Najmłodszy wśród nas Leon skończył 12 lat a najstarszy pan Jurek 73. Wyjazd z Kicina autobusu oraz samochodu z przyczepą towarowa, musiał zrobić wrażenie, bo na pętli żegnała nas spora grupka mieszkańców. Kajaki miały  czekać w pierwszej marinie. Plan zakładał, że trasę przepłyniemy w 4 dni. Cała trasa ok. 132 km podzielona została przez p.Bogusława Grygiera na odcinki:

 • / Dzień 1. Start: Ląd – meta: Nowe Miasto nad Wartą.

                  Łącznie 42 km.

    Lądowanie w marinie Przystań pod Bocianem…. Fajnie jest!. W Lądzie planowany był pobyt na terenie zakonu cysterskiego, którego jednak nie udało nam się zwiedzić z przewodnikiem. Nie zgrały się czasowo godziny pracy przewodnika z naszym startem, ale każdy chętny zapoznał się z imponującą historią tego miejsca, gdzie liczni królowie często przebywali. W międzyczasie dostarczono 2 osobowe kajaki. Tuż przed startem – każdy z nas poczęstował się świeżą drożdżówką bądź pączkiem i  nabrał dodatkowej energii. Rzeka czekała na nas tuż za cyplem… cicho, szeroko, zielono a piękna, słoneczna pogoda zapraszała do relaksu.

 27.07.2021 / Dzień 2 – Start: Nowe Miasto nad Wartą – meta: port rzeczny Śrem.

Trasa ok.33 km.

O ile pierwszego dnia płynęliśmy raczej wśród pól tak teraz krajobraz nieco się zmieniał. Brzegi częściowo porastały nadbrzeżne krzewy i lasy. Pogoda nadal sprzyjała, rzeka jednak nie pozwalała na zupełnie bierne siedzenie w kajaku, ponieważ koryto mocno meandruje przez co nurt zmienia się co kilkadziesiąt metrów. Naszej grupie nadal pilnie przyglądają się czaple siwe, podfruwając Baza w Śremie nie była – jak obiecywał od miesiąca zarządca – przygotowana na nasz pobyt. Tutaj natrafiliśmy na problemy techniczne różnego rodzaju. Jednak cóż to za problem na wytrawnych wodniaków? – zrobić prysznic z węża ogrodowego albo poszukać toalety z saperką w terenie? Na szczęście baza sąsiaduje z otwartymi terenami. Wieczór był pogodny więc „ruszyliśmy w miasto”, by sprawdzić kuchnię regionalną. Polecamy – było warto! W nocy padało chwilę. Jednak zanim się zdołaliśmy pozbierać po śniadaniu, wszystko zdążyło wyschnąć. Słońca znowu dla nas wróciło.

 • Dzień 3 – Start port rzeczny w Śremie – meta: plaża w pobliżu   drewnianego kościoła w Rogalinku. Odcinek ok. 27 km. Po kolejnym, rozkołysanym i słonecznym, dniu czekała na nas przestań na „dziko” w Rogalinku. Tutaj, wiedząc wcześniej o sytuacji, zostały zamówione WC-Toytoy oraz stacja z wodą do mycia. Wieczór chciał nam popsuć humor krótkotrwałym deszczem, lecz byliśmy i na to przygotowani, zamawiając kolację w klimatycznej restauracji przypominającej jeden z pawilonów poznańskiej palmiarni… polecamy i to miejsce.

 • Dzień 4 – Start: Rogalinek – meta: marina Czerwonak.

        Ok.32 km

Na ostatni dzień przywitał nas słonecznym porankiem. Na brzegach pojawiało się coraz więcej zabudowań – to znak, że zbliżamy się do Lubonia i Poznania. Czasu dużo, więc wodniackim zwyczajem robimy z kajaków „tratwę” i płyniemy tak kolejne kilometry. Dopływamy do Poznania – będzie czas na przerwę  lody na przystani przy Wartostradzie. Przed nami jeszcze 40 min. do celu….. a tam nasza czerwonacka marina, która w porównaniu z opisanymi powyżej sprawia wrażenie wręcz doskonałe. Widać dbałość o czystość, organizację i otwrtość w stosunku do gości. Brawo dla Akwenu. Dodatkowo czekała na nas jeszcze jedna niespodzianka! Znowu świeże drożdżówki!! Słodki początek – słodki koniec. Łącznie 134 km i chciałoby się więcej.


 

Robert Miciniak

Uczestnik spływu

Sprawozdania z działalności

Jako organizacja pożytku publicznego mamy obowiązek corocznego przygotowania sprawozdania z działalności naszego Stowarzyszenia. Sprawozdania są sporządzane przez biegłego księgowego. Zapraszamy do skonsultowania strony Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.  Pod poniższym linkiem znajdą Państwo wszelkie nasze sprawozdania z działalności: merytoryczne oraz finansowe. Należy wpisać nr KRS Stowarzyszenia, czyli 0000299918. http://sprawozdaniaopp.mpips.gov.pl/Search     Zobacz więcej...

Nasz Kicin i okolice

Od momentu powstania naszego Stowarzyszenia wiele udało nam się razem uczynić. Dla Kicina przede wszystkim, ale i dla mieszkańców innych wsi także, ponieważ sprawy takie jak funkcjonowanie Szkoły Podstawowej w Kicinie, Parafii pw. św. Józefa w Kicinie oraz bulwersująca inwestycja chemiczna u jego granic dotyczą też mieszkańców Klin, Janikowa, Dębogóry, Mielna, Wierzenicy, Koziegłów i Czerwonaka. Ostatnio zostaliśmy włączeni jako strona postępowania administracyjnego przed RDOŚ w sprawie kontrowersyjnej obwodnicy planowanej w Klinach i Mielnie..

Zauważcie, że nie reprezentujemy żadnej opcji politycznej. Na poziomie lokalnym to naprawdę nie ma znaczenia. Są wśród nas osoby popierające partię rządzącą, są i osoby będące w totalnej opozycji do działań rządu. Są osoby głęboko wierzące, ale i bardziej sceptyczne. I co? I nie przeszkadza nam to w czynieniu rzeczy dobrych i potrzebnych tutaj, u nas, w naszej przepięknej okolicy!

Znacie nas osobiście. Są wśród nas osoby starsze, są i ojcowie i matki rodzin z małymi dziećmi, są rolnicy, biznesmeni, nauczyciele, artyści, lekarze, prawnicy. Zwykli niezwykli. Aktywni członkowie Stowarzyszenia to około 20 osób, ale bywa, że na spotkaniach w Wigwamie sympatyków Lnu jest ponad setka:) Do różnych akcji, zbiórek pieniędzy na ważne cele, w festyny przyłączają się całe wsie. Zapraszamy na spotkania Lnu oraz do włączenia się w różne sympatyczne inicjatywy (na przykład jesienny Piknik Czterech Wielkich) oraz w niekończącą się, niestety, batalię przeciw inwestycji Bros. Z tego względu, za chwilę znowu będziemy potrzebować Waszej pomocy, prawnej, organizacyjnej i finansowej.

Bądźmy razem - dopóki istnieć będzie nasz piękny Kicin.

zarząd Stowarzyszenia Len

autor wpisu: Ewa Pirogowska, wice-prezes i sekretarz Stowarzyszenia do 6.08.2020

edit: Hasło "Bądźmy razem" jest używane od niedawna, tj. od roku 2020, przez TVP. Prosimy w żaden sposób nie kojarzyć Stowarzyszenia "Len" ze standardami TVP.

Zobacz więcej...

Inauguracja

Zdjęcia dokumentujące uroczystość inauguracji naszego stowarzyszenia. Zobacz więcej...

Drawa

Zdjęcia ze spływu kajakowego rzeką Drawą, który miał miejsce w lipcu 2009 roku. Zobacz więcej...

Wakacyjna przygoda

Stowarzyszenie Na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju Kicina i Okolic „LEN” zaprasza Dzieci z gminy Czerwonak na letnie półkolonie pod hasłem: „WAKACYJNA PRZYGODA”.

Zobacz więcej...

 • Strona partnerska – KicinOnLine.pl

 • Członkowie honorowi

 • Chcesz się do nas przyłączyć?

  Ze względu na zachodzące zmiany infrastrukturalne i społeczne Kicina istnieje potrzeba zjednoczenia mieszkańców, co jest jednym z głównych celów naszej działalności.

  Aby to osiągnąć zachęcamy mieszkańców do zainteresowania się sprawami naszej miejscowości i okolic m.in. poprzez informowanie ich o działaniach władz lokalnych, umożliwienie prowadzenia dialogu z samorządowcami oraz - co ważne - wzmocnienie poczucia współodpowiedzialności za naszą Małą Ojczyznę.

  Więcej